Zabezpieczenie lakieru

POWŁOKA Opti-Coat PRO

Przedstawiamy państwu naszą topową powłokę ochronną Opti-Coat PRO. Nie jest to kolejna powłoką ceramiczną, teflonowa czy elastomerowa, którą trzeba serwisować i uzupełniać co 3/6 miesięcy. Opti-Coat jest stworzona z czystego węgliku krzemu (SiC), nie zawiera spoiwa czyli żywicy, która sprawia, że powłoki są podatne na uszkodzenia.

Skład zwykłych powłok ceramicznych można sobie zobrazować jako galaretkę z rodzynkami gdzie rodzynki to kawałki twardego kwarcu a galaretka to spoiwo – żywica. Po aplikacji na lakier zachodzi siatkowanie i kwarc się zacieśnia tworząc warstwę ochronną. Jednak żywica pozostaje częścią powłoki więc jest wyniszczana i ścierana podczas mycia przez co takie powłoki nie są odporne na ptasie odchody, owady czy ciężką chemikalia i wymagają serwisowania aby się nie rozpaść.

Przy powłokach Opti-Coat zastosowano czysty rozpuszczony węglik krzemu (Sic), który po aplikacji na karoserie rozlewa się niczym karmel. Po zastygnięciu tworzy twardą i odporną na chemikalia warstwę ochronną. Połączenie zachodzi na poziomie molekularnym dzięki twórcy powłoki, który jest jednocześnie jednym z twórców lakieru bezbarwnego na twoim pojeździe. Mowa o dr David Ghodoussi – zachęcamy do poczytania o jego osiągnięciach. Dlatego powłoki Opti-Coat są tak zaprojektowane, aby stać się jednością z lakierem, a nie tylko tworzyć warstwę na nim! To tak jak z częściami, wybierzesz zamiennik czy oryginał od producenta?

Jedna zaaplikowana powłoka Opti-Coat mierzy ok. 2 mikrony grubości. W zestawieniu z woskami Opti-Coat jest x100 grubszy! Taka grubość pozwala na efektywne absorbowanie uszkodzeń, które w przypadku braku powłoki uszkodziłyby trwale lakier. Opti-Coat PRO jest nazywana powłoką diamentową dzięki chromowemu połyskowi oraz dlatego, że węglik krzemu (SiC) jest stosowany jako sztuczny diament w przemyśle.


Opti-Coat jest całkowicie odporne na substancje o kwasowym odczynie np. ptasie odchody, w przeciwieństwie do fabrycznej warstwy lakieru, która może przez takie substancje zostać po prostu zniszczona. Opti-Coat nie zmatowieje i nie rozpuści się przy kontakcie z ptasimi odchodami czy owadami a pozostanie nadal czysty i lśniący. Odporność na chemię o pH od 0 do 14, czyli żadne detergenty jej nie uszkodzą co pozwala na umycie powłoki w przypadku naprawdę wymagających zanieczyszczeń typu pył budowlany, smoła itp., gdzie zwykła powłoka musiałaby zostać ściągnięta, lakier polerowany i nakładana od nowa.

Powłoka zatrzymuje czas dla lakieru, jak to się dzieje? Opti-Coat odcina dostęp tlenu do lakieru co powstrzymuje utlenianie i oksydowaniem górnej warstwy. Lakier nie płowieje i nie traci połysku.
Poniżej wyniki testów przeprowadzone przez niezależne jednostki badawcze TUV oraz CSIRO! Próbki testowane były także w specjalnej maszynie na działanie warunków atmosferycznych przez giganta wśród przewoźników lotniczych firmę Boeing.

Skład powłoki jest opatentowany, co czyni ją jedyną w swoim rodzaju. Powłoka nie jest dostępna w sprzedaży detalicznej. Można ją zaaplikować jedynie w autoryzowanych punktach aplikacji. Dołącz do grona zachwyconych klientów i zadbaj o swój pojazd z nami!

 

Zajrzyj do porównania powłoki Opti-Coat PRO z innymi powłokami TUTAJ

Pobierz Test Boeing D6-17487T dla PRO TUTAJ

Pobierz Test CSIRO dla Pro TUTAJ

Zabezpieczenie powłoką ceramiczna

Przed nałożeniem powłoki wykonujemy polerowanie, usuwanie lekkich zarysowań, które zapewnią Twojemu samochodowi blask i lata ochrony. Nakładamy powłokę ceramiczną, która chroni przed plamami z twardej wody, korozją, chemikaliami, owadami, zarysowaniami, smołą i szkodliwym promieniowaniem UV. 

  Jest to trwała permamentna powłoka o wysokim połysku, która jest nakładana przez wyszkolonych pracowników 

   Super hydrofobowy efekt powłoki oznacza, że każdy płyn, który wejdzie w kontakt z powierzchnią, po prostu spłynie wraz z wszelkim brudem, utrzymując samochód w czystości na dłużej. 

  Powłoka ceramiczna nie jest woskiem ani uszczelniaczem do ochrony lakieru, który z czasem zmywa się lub rozkłada, tworzy trwałą powłokę i może być usunięta jedynie przez ścieranie, dzięki czemu jest bardzo trwała.

Dlaczego warto?

·      Pakiet podstawowy ceramika na rok

od 900 zł*

·      Pakiet I do 2 lat

od 1400 zł*

·      Pakiet II do 3 lat

Od 1800 zł*

·      Pakiet Gold do 5 lat**

        od 3200 zł*

·      Pakiet Premium I do 7 lat**

             od 3899 zł*

·      Pakiet Premium II do 10 lat**

             od 4499 zł*


 *Podane ceny wraz z korektą lakieru jednoetapową

**powłoka nie wymaga kosztownego serwisu, reaplikacji co 3-12 miesięcy

Powłoka hydrofobowa

Specjalnie przygotowana powierzchnia lakieru i plastików i nasze doświadczenia to gwarancja skutecznego nanoszenia powłok hydrofobowych. Stosowane środki są zaawansowane technologicznie i tworzą powłokę kwarcową zawierającą nanocząsteczki. Preparat tworzy bardzo trwałą nanopowłokę hydrofobową, która zabezpiecza przed zabrudzeniami wszelkiego typu i chroni lakier do 12 miesięcy.

Mycie samochodu pokrytego powłokami hydrofobowymi to "Czysta Przyjemność". 

Dlaczego warto?

 Cennik

·       Aplikacja powłoki hydrofobowej

            od 450 zł

Zabezpieczenie woskiem

Po dokładnym umyciu i osuszenie auta konieczne jest sprawdzenie lakieru całej karoserii auta. Niezbędne jest usunięcie zarysowań oraz dokładne wypolerowanie. Do tego celu używamy profesjonalnych mleczek, past i cleanerów, wspierani licznymi narzędziami polerskimi. Doświadczenie i doskonałe środki gwarantują wysoką jakość woskowania. Używamy wosków naturalnych i polimerowych, które doskonale poprawią głębię lakieru i ożywią kolor. Woski charakteryzują się bardzo dobrym efektem hydrofobowym a trwałość oscyluje w granicach od 2-5 miesięcy.

Dlaczego warto?

 Cennik

·       Wosk twardy

od 250 zł

Niewidzialna wycieraczka

Preparat typu "niewidzialna wycieraczka", który po odpowiednim nałożeniu tworzy powłokę hydrofobową, która zapobiega osadzaniu się deszczu i innej wody na szybach i sprawia, że jazda w ekstremalnych warunkach pogodowych jest znacznie bezpieczniejsza. Deszcz i każda inna woda, która zetknie się z powierzchnią szkła, po prostu spływa już od prędkości 45 km/h i powłoka niewidzialna wycieraczka utrzymuje się nawet do 2 lat. Odpowiedni na każdą pogodę - szyby w zimie, po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki, trudniej ulegają zamarzaniu z powodu opadów śniegu lub występowania szronu.

Dlaczego warto?

 Cennik

·       Jedana szyba

od 100 zł

·       Pełny pakiet

od 300 zł